Sagalassos Lodge & Spa - Sagalassos Aglasun Burdur
Sagalassos Lodge & Spa - Sagalassos Aglasun Burdur
Konum
Isparta Suleyman Demirel Havalimanı
Burdur Otobüs Teminali
Isparta Otobüs Teminali
Antalya Havalimanı
Davraz Kayak Merkezi
65 km
36 km
45 km
114 km
65 km
Sagalassos Lodge ve Spa Otel, kalabalıktan uzak, izole ve benzersiz bir alan içinde konumlanmıştır. Otel, Sagalassos Arkeolojik Bölgesi’ne 4 km uzaklıkta ve Burdur vilayetindeki Aglasun şehrinin yanında bulunmaktadır. Deniz seviyesinden 1500m yükseklikte inşaa edilmiş olan otel, Türkiye’nin en büyük uluslararası tatil beldesi Antalya’ya yalnızca 108 km uzaklıktadır.

Tarihi, içlerinde Belçikalı Marc Weakens’ın da bulunduğu buradaki kazı çalışmalarından sorumlu birçok arkeoloğun hâlâ ilgisini çeken bir bölgeyi keşfetme yolculuğunun ideal başlangıç noktasıdır. Muhteşem bir doğal çevre içinde kurulmuş olan bu antik Pisidia şehri, geç Roma ve Helenistik dönemden bu yana önemli bir yerleşim merkezidir. Otelimizin de desteğiyle yıllardır süren araştırmalar sayesinde günden güne bu gizemli yerin yeni sırları açığa çıkmaktadır.

Bölgede ziyaret edilmesi gereken en ünlü yer ise hiç kuşkusuz, otelimizden dağ manzarasını görebileceğiniz antik Sagalassos yerleşkesidir. Bizim de desteğimizle devam eden araştırmalar sayesinde bu tarihî alan günden güne yeni sırlar ifşa etmektedir. Gezinizi, Burdur Arkeolojik Müzesi’ni görmeden tamamlamamanızı öneririz. Burada primitif sanat eserlerinin yanı sıra, antik gündelik yaşama dair de birçok ize rastlayacaksınız. Ayrica Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan Kibyra, otelimize 2 saat uzakliktadir.

Kırac Mah. Yaylakent 1 Sok. No: 12 15800 AĞLASUN BURDUR
Sagalassos Lodge & SPA Resmi Sitesi: www.sagalassoslodge.com © 2015   |   All Rights Reserved.